چهار فصل در پكن كه شهري شمالي به حساب می آید با تابستان هاي طولاني و گرم ، زمستان هاي سرد و طولاني و بهار و پاييزي كوتاه شناخته مي گردد. گرم ترين ماه سال در پکن ژوئيه و سردترين ژانويه می باشد. با توجه به توفان هاي شن مكرر در فصل بهار، سپتامبر و اكتبر با آب و هواي مطبوع خود بهترين ماه ها براي بازديد و دیدن این شهر است. براي سفر به پكن در بهار يا پاييز لباس هاي سبك مثل پيراهن آستين بلند يا تي شرت به علاوه يك يا دو ژاكت همراه خود ببرید. دماي هوا در تابستان هم بين 30 تا 39 درجه سانتيگراد است.

آب و هوای پکن

ماه های جولای و آگوست گرم ترین ماه های پکن هستند و بیشترین نور آفتاب و طولانی ترین ساعات روز را تجربه خواهید کرد و باعث تعجب است که بدانید به دلیل هوای موسمی آسیای شرقی، باران های سیل آسایی هم در همین ماه ها می بارد. میانگین بارش باران در جولای حدود 200 میلیمتر و در آگوست 180 میلیمتر می باشد و در ماه سپتامبر تقریبا صفر است؛ پس سپتامبر برای سفر مناسب ترین ماه است.

آب و هوای پکن

هوای زمستانی پکن شاید کمی سرد باشد اما بدلیل تاثیر بلقوه ی گردبادهای هوایی سیبری، هوایی بسیار خشک و بدون باران دیده می شود. دمای روزهای ژانویه منجمد کننده و شبها تا 10 درجه زیر صفر هم می رسد. اکثرا این زمان برای سفر به پکن مناسب تر است زیرا همه چیز ارزان است و هتل ها برای جذب مسافر تخفیفات ویژه ای ارائه می کنند.