شرایط آب و هوایی چین به دلیل وسعت بالای این کشور دارای تنوع بالاییست. ما سعی نموده ایم آب و هوای چین و شرایط فصل های این کشور را به طور خلاصه برایتان بیاوریم تا اگر قصد سفر به این کشور را داشتید بهترین زمان را انتخاب کنید.

آب و هوای چین در یک نگاه

فصل بهار: اغلب نقاط کشور آب و هوایی خنک دارد و طبیعت زیباییدر این فصل دیده می شود.

فصل تابستان: تابستان‌های چین معمولا بسیار گرم و البته بارانی است. بطوری که بدون چتر و لباس بارانی مناسب قادر به بیرون رفتن از محل اقامت خود نخواهید بود.

فصل پاییز: به طور کلی بهترین فصل برای سفر به چین این فصل است. چرا که دمای هوا مناسب است و بارش باران نیز به شدت تابستان دیده نمی شود. سپتامبر نیز تنها ماهی از سال است که موزه/ قصر پکن برای بازدید عموم بازگشایی می گردد.

فصل زمستان: زمستان‌های چین مخصوصا در شمال و همینطور استان تبت بسیار سرد است و با افزایش ارتفاع سردی هوا و شدت بادها بیشتر خواهد شد. بنابراین در صورتی که قصد سفر در این فصل را دارید، حتما دمای هوای منطقه مورد نظر را چک کنید و لباس مناسبی همراه خود ببرید.

آب و هوای چین در یک نگاه

نکته: در زمان‌هایی که مسافرت به چین از نظر آب و هوایی مناسب است، مشکلاتی مانند شلوغی فرودگاه‌ها و اماکن دیدنی و نیز سیستم حمل و نقل عمومی این کشور را بسیار بیشتر است، بطوری ه ممکن است در تهیه بلیط پرواز و نیز اتاق هتل به مشکل بر بخورید. بنابراین در صورت انتخاب این فصول حتما برنامه‌ ریزی قبلی دقیقی داشته باشید تا در وقت و هزینه‌ها صرفه‌جویی نمایید اگرچه عموما سفر در این زمان‌ها گرانتر نیز هست.

در صورتیکه به جهت عکاسی به این کشور می روید توصیه می‌کنیم در زمان‌هایی این سفر را انجام دهید که میزان ورود گردشگر به این کشور بالا نباشد تا بتوانید براحتی از سوژه‌های مورد نظر عکاسی کنید.