گوانگجو در جنوب چین و شمال رود مروارید قرار دارد و دارای آب و هوای معتدل گرمسیری است. برای همین در تمام طول سال، آب و هوایی یکنواخت و معتدل در آن دیده می شود، طوری که نمی‌شود چهار فصل را از یکدیگر تشخیص داد. باد و باران‌های گرمسیری و موسمی تقریباً در تمام طول سال می بارند، گاهی وقت‌ها این باران‌ها در زمستان تبدیل به برف ضعیف و بسیار کمی خواهد شد.در گوانگجو وجود گردباد و طوفان خیلی غیر طبیعی و عجیب نیست، برای همین حتماً در گوانگجو، چتر همراه خود ببرید.

آب و هوای گوانگجو

در فصل بهار هوا خیلی در این شهر سرد نیست و اصلاً بهترین سرگرمی و تفریح در بهار گوانگجو ، ورزش‌های آبی است. اما بد نیست ژاکتی همراه‌ خود ببرید تا در مواقع لازم از آن استفاده کنید. تابستان در گوانگجو به خاطر وجود رطوبت بسیار بالا و گرمایی که به خاطر واقع بودن شهر در منطقه‌ی گرمسیری و مدار سرطان، به طور طبیعی طاقت‌فرسا و گرم است.

آب و هوای گوانگجو

گوانگجو در پاییز اما، آفتابی و خنک است، نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) بهترین فصول سال برای سفر به گوانگجو می باشند. نمایشگاه‌های زیادی در فصل پاییز برگزار می‌ گردد، چون هم از گردباد خبری نیست، و هم گرمای کشنده‌ی تابستان از بین می رود. زمستان که می رسد، انگار کمی سرما به شهر تزریق می‌ گردد، اما رطوبت بالا مانع خیلی سرد شدن شهر خواهد شد. در واقع‌ زمستان‌ها هوا خنک و عالی است و مناسب طبیعت گردی است.

اطلاعات آب و هوایی گوانگژو
ماه              ژانویه    فوریه    مارس    آوریل    مه    ژوئن    ژوییه    آگوست    سپتامبر    اکتبر    نوامبر   دسامبر    میانگین سالیانه
میانگین بیشینه °C   ١٨.٣   ١٨.٥   ٢١.٦   ٢٥.٧   ٢٩.٣   ٣١.٥   ٣٢.٨   ٣٢.٧   ٣١.٥   ٢٨.٨   ٢٤.٥   ٢٠.٦    ٢٦.٣
میانگین کمینه °C    ١٠.٣   ١١.٧   ١٥.٢   ١٩.٥   ٢٢.٧   ٢٤.٨   ٢٥.٥   ٢٥.٤   ٢٤.٠   ٢٠.٨   ١٥.٩   ١١.٥