تحصیل در چین

در سال ۲۰۰۹ دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل در چین اعزام شدند. طبق آمار های های رسمی دولت چین، این کشور می خواهد تا سال ۲۰۲۰ حدودا ۵۰۰ هزار دانشجو را ازسراسر دنیا برای ادامه تحصیل جذب نماید که از این نظر این تعداد رتبه بسیار بالایی در دنیا خواهد بود. شما هم اگر قصد ادامه تحصیل در این کشور پهناور را دارید و می خواهید تحقیقاتی دا در این باره داشته باشید، تور چین یک فرصت ایده آل و ارزان برای یک سفر مقدماتی و تحقیقاتی است. این که بدانید کدام دانشگاه مناسب است، در کدام شهر است و یا آب و هوای چین برای شما مناسب است یا نه.

20160117 155835 6892337 chinese wallpaper

 

طبق آمارهای رسمی دولت مرکزی چین در سال ۲۰۱۰ مبلغ ۸۰۰ میلیون وان به بورسیه دانشجویان خارجی اختصاص داد. همچنین دولت های محلی و استانی هم مبلغی بالغ بر ۱۱۰ میلیون وان برای ثرداخت کمک هزینه و بورسیه به دانشجویان خارجی پرداخت کردند. ایم مبالغ به ۲۲۳۹۰ دانشجوی خارجی اختصاص یافت که از نظر کمی و نسبی حدود ۲۳ درصد بیشتر از سال قبل از آن بوده است و این روند با یک رشد فزاینده ای در حال افزایش است.  کشورهای پیشرفته دنیا هم درتلاش برای اعزام دانشجویان خود به چین جهت بهره مندی از یافته های دانشگاه های چین در حوزه های مختلف هستند به طور مثال و طبق اعلام رسمی، دولت آمریکا قصد دارد تا سال ۲۰۱۴ بیش از ۱۰۰ هزار دانشجوی آمریکایی را به چین بفرستد که از حیث تعداد دانشجو مقام اول را در چین خواهد داشت. در ایران هم با توجه به برنامه ریزی های وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری چین مقصد نهایی بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور خواهد بود.

نکته دیگر که برای انتخاب چین به عنوان مقصد نهایی دانشجویان خارجی بسیار پراهمیت است رتبه بسیار بالای دانشگاه های این کشور در رنکینگ های معتبر دانشگاه های سراسر جهان است به نحوی تعداد قابل توجهی از دانشگاه های این کشور در زمره بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. زبان تدریس در اکثر دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی هم انگلیسی است. علاوه بر موارد بالا، دانشگاه های چین دارای رتبه بسیار بالای در رنکین گ جهانی هستند برای مقایسه رتبه دانشگاه های چین با دانشگاه های ایران به این قسمت مراجعه نمایید.

علاوه بر همه موارد بالا از دگیر مزیت های تحصیل در چین میتوان  موارد زیر را نیز تضافه نمود:

۱- تحصیل در جین بهترین فرصت برای مطالعه و آشنایی با پرجمعیت ترین کشور دنیا است. کشوری که هم به لحاظ تاریخی و باستانی و هم به لحاظ مدنیت و مدرن بودن میتواند یک الگوی تمام عیار به حساب آید. کشوری که سریع ترین رشد اقتصادی در جهان را داراست می تواند برای علاقمندان به لمس زندگی مدرن و امروزی گزینه بسیار خوبی باشد.

۲- تحصیل در چین بسیار مقرون به صرفه است. تححصیل در چین در مقایسه با کشورهای آمریکایی، اروپایی و حتی آسیایی نظیر هند، مالزی سنگاپور، ژاپن و… بسیار مقرون به صرفه تر است زیرا با هزینه های مناسب دانشجو میتواند در بهترین دانشگاه های این کشور و حتی دنیا تحصیل نماید. از نظر شهریه های دانشگاه هم دانشگاه های چین در زمره دانشگاه های ارزان برای دانشجویان خارجی به حساب می آیند. برای کسب اطلاعات بیشتر با هزینه های زندگی در چین اینجا را کلیک نمایید.

۳- همزمان با رشد شدید اقتصادی چین، این کشور تبدیل به دومین اقتصاد برتر دنیا بعداز آمریکا لقب گرفته است. در دوران رکود اقتصادی هم چین دارای رشد فزاینده اقتصادی بوده است . همه ۵۰۰ شرکت برتر دنیا در چین شعبه، نمایندگی و کارخانه دارند. زبان چینی هم به عنوان زبان بیش از ۲۰ درصد مردم دنیا یکی از پرتکلم ترین زبان های دنیاست. همه این عوامل دست به دست هم می دهند تا فرصت های بسیار منحصر به فردی را برای فارغ التحصیلان دانشگاه های چین فراهم آورند. به نحوی که این افراد دارای بالاترین شانس فعالیت در بهترین کمپانی های معتبر دنیا می باشند.

۴- کیفیت دانشگاه ها و آموزش عالی هم به عنوان اصلی ترین مزیت می تواند برای دانشجویان به حساب آید.

۵- تنوع فرهنگی و آب و هوایی چین باعث ایجاد تنوع در شرایط زندگی برای دانشجویان خارجی می باشد. دانشجویان می توانند تقزیباً همه نوع آب و هوا را در چین تجربه کنند