پارک جهانی پکن یکی از برترین دیدنیهای پکن چین، به گردشگران کمک میکند که دنیا را بدون نیاز به ترک پکن دیدن نمایند. این پارک 46.7 هکتاری در جنوب غربی منطقه فنگ تای پکن قرار گرفته. حدود 17 کیلومتر از میدان تیانانمن، مرکز شهر و 40 کیلومتر از فرودگاه بین المللی پکن فاصله دارد.

پارک جهانی پکن

این پارک در سال 1993 افتتاح گشت و حدود 1.5 میلیون بازدید کننده در سال به این پارک می روند. ورودی پارک از یک قلعه گوتیک، راهروی رومی و مجسمه های امدادی گرانیت ساخته شده.

دروازه باغ به سبک ایتالیایی با تراس و راه پله های بزرگ، چشمه ها، و مجسمه ای با الهام از اصل رنسانس اروپا طراحی شده و چمن و باغ های زیادی در سراسر پارک دیده می شوند.

در این چمن ها مدل های مینیاتوری از حدود 100 مجسمه معروف در جهان از جمله مجسمه آزادی آمریکایی، پری دریایی کوچک کپنهاگ، دیوید میکل آنژ و ونوس د میلو قرار گرفته.

پارک جهانی پکن

پارک جهانی پکن از دو بخش اصلی تشکیل شده. بخش دیدنی و مراکز خرید، بخش ناهار خوری و منطقه تفریحی.

در بخش دیدنی این پارک حدود 100 کپی از نشانه های معروف سراسر جهان، از جمله برج در لندن، برج ایفل در پاریس، و اهرام بزرگ مصر، حتی منهتن مینیاتوری، برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی دیده می شود.

یک منطقه خاص در بخش دیدنی پارک وجود دارد که چین پارک نامگذاری شده و شامل یک ویلا سلطنتی ژاپن و یک ویلا باغ به سبک آمریکایی است. بخش دیگری از این پارک شامل منطقه خرید و ناهار خوری است که در این منطقه از روی مدل های معماری اروپایی و آمریکایی ساخته شده.

پارک جهانی پکن

این بخش از پارک همچنین شامل منطقه تفریحی است که در آن سینما و تماشاخانه های بزرگ قرار گرفته اند. همچنین به نمایش گذاشتن فرهنگ های مختلف جهان و آداب و رسوم آنها در این قسمت از ویژگیهای دیگر این پارک محسوب می شود.

رقص فولکلور خاص فرهنگ های مختلف در داخل تماشاخانه و یا در عرصه فضای باز نیز دیده می شود. ممکن است این رقص ها توسط رقصنده های پارک جهانی پکن انجام شود و یا ممکن است با گروهی به نمایندگی از فرهنگ های محلی اجرا گردد.