مراکز تفریحی چین

چین و شهر های آن پر از جذابیت های تفریحی است. از باشگاه های ورزشی گرفته تا شهربازی های معروف چین، همه جز تلاش هایی است که سیاست چین جهت جذب بیشتر توریست دستور می دهد. چین علاوه بر مراکز تفریحی معروف، و دیدنی های طبیعی و تاریخی، مراکز خرید مدرن و معروفی نیز دارد که در تور چین یکی از برنامه های گردشی رفتن به این مراکز است. در این مطلب تعدادی از این مراکز را به شما معرفی می کنیم.

 

happy valley beijing

پارک مرکز ملی آبزیان پکن

پس از موفقيت چشمگير مكعب آبي در پكن در المپيك تابستاني 2008، اين مركز آبي به يك پارك آبي بزرگ داخلي مبدل شد. اين پارك چيزي بيش از يك سازه ركورد شكن است، مالكان آن فضاي پارك را تكميل كرده اند، به عبارت ديگر گوشه هاي ديوارها را تعمیر كرده اند، رودخانه يي آرام، استخري پر از موج و... را به فضاي قبلی اضافه كرده اند. اكنون اين پارك دومين مكان پرطرفدار درميان گردشگرانی است كه به چين مي آيند زيرا اين بزرگ ترين پارك آبي آسيا به شمار می رود . پارك آبي را در اصل يك شركت استراليايي به نام پي تي دبليو با كمك شركت آروپ طراحي كرد. اين بنا يك اثر معماري منحصر به فرد بود كه در آن چند مسابقه خاطره انگيز شنا انجام گردید . طراحي داخلي آنطوري بود كه نور خورشيد زيادي را به خود جذب مي كرد و به همين علت به صرفه جويي در مصرف انرژي كمك مي كند بنابراين بي استفاده ماندن اين سازه جاي افسوس داشت. پارك آبي Magic Water Park در 8 آگوست و يك سال پس از بازسازي كامل بنا آغاز به کار کرد. اين بار يك شركت طراحي كانادايي كه در زمينه طراحي مجموعه تفريحي تخصص دارد كار را برعهده گرفت. استخر المپيك هنوز هم در پارك آبي وجود داشته و براي مسابقات شنا استفاده مي شود اما بازديد كنندگان مي توانند از بقيه مجموعه بطور معمول استفاده نمایند . یکی از لذت بخش ترین تفریحات خرید است به ویژه اگر به کشور پهناور چین سفر کرده باشید که کانون خرید و صادرات اجناس گوناگون با قیمت ها و تنوع کالاها با کیفیت های متفاوت است .

مرکز خرید طلای پکن به عنوان مرکز خرید طلائی و بسیار ممتاز پکن ار شرت زیادی برخوردار است.این بازار در زمان افتتاح خود یعنی سال 2005 به عنوان بزرگترین مرکز خرید پکن بود.هم اکنون به عنوان دومین مرکز خرید پکن و جهان شناخته می شود .این مرکز خرید با 6 طبقه دارای مساحتی بالغ بر 6000.000 میلیون فوت مربع است که بیش از یک هزار فروشگاه را که دربردارنده برند های معتبر خارجی و داخلی است را در خود جای داده است.

این فروشگاه بزرگ علاوه بر فروشگاههای رنگارنگ خود دارای مراکز رفاهی و تفریحی متنوعی مانند رستورانهای کوچک و بزرگ ، محل بازی کودکان اسکیت روی یخ سینما و سایر مراکز تفریحی است و در مجموع محیطی بسار شاد و مفرح را برای خریداران خود مهیا نموده است.

دیگر مرکز خرید چین مرکز خرید جدید جنوب چین است که در شهرستان Dongguan در استان گوانگدونگ قرار گرفته است و دارای زیر بنایی بالغ بر 892.000 مترمربع است و در سال 2005 احداث شده است و شامل 2350 فروشگاه است.

دیگر مرکز خرید معروف در شانگهای است که شاهراه بزرگ خرید معروف است که در طبقه زیرین برجهای دوقلو شانگهای واقع شده است و مشتمل بر 6 طبقه است که در آن انواع کفش لوازم خانگی کالاهای چرمی خانگی لوازم الکتریکی و غیره در آن به فروش می رسد این مرکز همچنین دارای سوپر مارکت سینما رستوران و مراکز تفریحی متعددی است.

از دیگر مراکز خرید مهم جین باید به مرکز خرید Plaza Causeway اشاره کرد که مساحت آن 65000 متر مربع میباشد .از ویژگیهای آن ارائه انواع برندهای معتبر خارجی  ، اجرای مد لباس ، محل تفریح کودکان و برنامه های ورزشی و تفریحی گوناگون برای مراجعه کنندگان است.