میدان تیان آن من در مركز پايتخت بنا شده است و محلي براي بازديد از برج Tiananmen ،مقبره قهرمانان چين، كاخ ها و عمارت به ياد ماندني MAO ZEDONG  و پرچم ملي چین که در اين ميدان هميشه برافراشته است.

ميدان تيان آن من

 

اين ميدان در سال 1417 و طي سلسله MING در كنار شهرممنوعه ساخته شده است و موزه ملي چين در شرق اين ميدان قرار دارد. اين ميدان همه روزه با گلهاي زيبا و تازه آراسته مي شود و اين امر برجذابيت اين محل افزوده است.

 این میدان بزرگترین میدان جهان به شمار می رود.

تیان ان من در زمان های امپراطوری چین که حکومتش بر چین از سال 1644 تا سال 1911 میلادی بود، مکانی برای برگزاری مراسم مهم مانند مراسم تاجگذاری و ازدواج بود. در اکتبر سال 1949 نخستین بار مائو تسه دون بنیان گذار چین نو در همین میدان تاسیس جمهوری خلق چین را اعلام کرد و در پی آن مراسم بزرگ گرامیداشت تاسیس کشور شروع شد. بنابراین تیان ان من به نماد چین نو تبدیل شد.

ميدان تيان آن من

بوستان جین شان در شمال شهر ممنوع، بوستانِ ویژه امپراطوری بوده است. امپراطوران و ملکه ها در این جا به تفریح و گشت و گذار می پرداخته اند. از بلندترین جایگاه این بوستان می توان منظره کاملی از شهر ممنوعه را دید.

بوستان بِی هایی واقع در غرب بوستانِ جین شان نیز یک بوستان امپراطوری به قدمت 1200 سال است. در این بوستان دریاچه ای مصنوعی ساخته شده و مردم روی آن قایقرانی و تفریح می کنند. مناظر شب بوستان بی هایی بسیار زیبا است و ییلاق مطلوبی برای گذراندن تعطیلات تابستانی به شمار می رود.

برای رسیدن به این بوستان در شهر پکن می توان در ایستگاه تیان ان من غربی یا تیان ان من شرقی در خط یک مترو پیاده شد.